Polecamy

Sikora - Pokrycia dachowe

Partnerzy

 

Hewalex - Logo

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg

 

Easy Solar - logo

 

Watt

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/logo-biawarnew.png

 

Vaillant

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/buderus-logo.png

 

Banner

Działanie pompy ciepła - krok po kroku

Działanie pompy ciepła - krok po kroku  

 
Pompa ciepła jest w stanie wytworzyć dużo więcej energii cieplnej niż sama pobiera do działania swojego układu. Dzięki wykorzystaniu wymiennika ciepła pobierającego darmową energię ze środowiska naturalnego 3/4 wytwarzanej energii, to darmowa energia słoneczna skumulowana w gruncie wodzie i powietrzu.
 
 
 

Zasada pracy pompy ciepła:

 1. Czynnik*) obiegu dolnego źródła, płynąc w wężownicy, odbiera energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody.
 2. W parowniku pompy podgrzany czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło
  zimnemu czynnikowi chłodniczemu**) obiegu wewnętrznego pompy ciepła. Czynnik chłodniczy podgrzewa się i odparowuje, stając się gazem.
 3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę.Wytworzone w tym procesie ciepło jest przekazywane w skraplaczu do systemu instalacji centralnego ogrzewania budynku.
 4. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie.
*) Czynnik obiegu dolnego źródła jest cieczą niezamarzającą, np. mieszaniną wody i alkoholu lub glikolu.
**) Ze względu na ochronę środowiska stosowane są obecnie freony hydrofluorowęglowodorowe (HFC) zamiast niebezpiecznych dla warstwy ozonowej freonów wodorochlorofluorowęglowodorowych (HCFC); czynnik chłodniczy znajduje się w obiegu zamkniętym w pompie ciepła i nie ma kontaktu z otoczeniem .

 

Nasze przykładowe produkty

 • Powietrzne pompy ciepła do grzania C.W.U.

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg

STIEBEL ELTRON posiada wieloletnie doświadczenie i szerokie referencje w Polsce. Profesjonalny system szkoleniowy oraz sprawnie działający serwis wraz z monitoringiem zostały dwukrotnie wyróżnione statuetką Złotego Instalatora dla Najlepszych w 2002 i 2005 roku. Pompy ciepła STIEBEL ELTRON zdobyły 3-krotnie Złote Laury Konsumenta oraz GRAND PRIX w 2010 roku.
Najwyższa jakość materiałów, profesjonalna dystrybucja oraz ogólnopolski serwis to Twoja gwarancja, że kupujesz tylko markowe i sprawdzone w warunkach polskich urządzenie. 

Promocja WWK 300/300 SOLpliki/sikora_energy/stiebel/wwk.jpg

Zapraszamy do najnowszej promocji pomp ciepła powietrze-woda WWK 300 | WWK 300SOL z dotacją STIEBEL ELTRON.
Wysokość dotacji

Dotacja STIEBEL ELTRON wynosi 2000,- zł brutto do każdej pompy ciepła WWK 300 lub WWK 300 SOL.

Aby otrzymać aktualne oferty na ową pompę proszę skontaktuj się z nami.

Dlaczego WWK 300/WWK 300 SOL?

Tanie, proste, efektywne energetycznie rozwiązanie jako alternatywa dla ekonomicznej produkcji ciepłej wody użytkowej w budownictwie jednorodzinnym oraz wielorodzinnym. Pompa ciepła WWK może być stosowana przez posiadaczy zarówno starszych, jak i nowoczesnych kotłów opalanych gazem, olejem oraz kotłów na pelety, czy też inne paliwa stałe. Jest wydajniejszym, tańszym systemem ze względu na brak skomplikowanych instalacji oraz dużo mniejsze ograniczenia atmosferyczne. Urządzenie wykorzystuje energię zawartą w powietrzu do ogrzania ciepłej wody użytkowej. W skrócie:
 • Atrakcyjna cena i realna alternatywa dla kolektorów słonecznych
 • Służy do przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)
 • Komfortowa wydajność c.w.u. w dzień i w nocy
 • Niskie koszty c.w.u. - przykładowa symulacja
 • Przez 3/4 roku nie wymaga wspomagania energetycznego
 • Możliwość współpracy z kotłem grzewczym (model WWK 300 SOL)
 • Bardzo prosta instalacja i zabudowa, nie wymaga prac ziemnych
 • Pompa jest niezależna od pory dnia w zakresie temperatur +6 + 40 °C.
 • Kompaktowa budowa z zintegrowanym zasobnikiem c.w.u.
 • Możliwość wykorzystania efektu chłodniczego przy przygotowywaniu c.w.u. - 550 m3/h powietrza schłodzonych o około 8 + 10 K.


pliki/sikora_energy/partnerzy/hewalex_logo.jpg

PWPC-3,8H-A_2-W300

Podgrzewacz z pompą ciepła PWPC-3,8H-A 2-W300 został zaprojektowany tak, aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 2-5 osób. Stanowi on rozwiązanie, w którym powietrzna pompa ciepła PCWU-3,8H-A3 została zintegrowana ze zbiornikiem ciepłej wody. Model wyposażony jest w jedną dodatkową wężownicę znajdującą się w dolnej części podgrzewacza umożliwiającą podłączenie instalacji z kolektorami słonecznymi lub kotłem centralnego 

ogrzewania. Zaletą podgrzewacza z pompą ciepła jest możliwość jego wykorzystania z dużą efektywnością również w dni pochmurne oraz nocą. W sytuacji szczególnej, jak również podczas automatycznej dezynfekcji anty- legionella, uruchamiana jest 1,5 kW grzałka elektryczna. Źródło zasilania pompy stanowi powietrze zasysane z zewnątrz budynku. Powietrze wykorzystane wydalane jest  na zewnątrz budynku, przy czym latem może być wykorzystywane do klimatyzowania pomieszczeń. Powietrze po przejściu przez pompę ciepła ulega osuszeniu, wobec czego może być również wykorzystane do osuszania powietrza. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu technicznemu podgrzewacz z pompą ciepła zapewnia znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej w skali całego roku. Zastosowana automatyka zapewnia wysoki komfort użytkowania podgrzewacza.

Zastosowanie wymienionych powyżej pomp ciepła pozwala na uzyskanie w ciągu roku oszczędności energii elektrycznej do ogrzewania wody użytkowej na poziomie 50-60%, co przyczynia się do szybkiego zwrotu kosztów poniesionych na jej zakup.

Zarówno zbiornik, jak i wężownice podgrzewacza wykonane są ze stali nierdzewnej. Dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne stanowi anoda magnezowa przedłużająca żywotność podgrzewacza. Izolację cieplną stanowi warstwa sztywnej pianki poliuretanowej osłoniętej na zewnątrz płaszczem z blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Standardowo każdy podgrzewacz wyposażony jest w grzałkę elektryczną.

Więcej informacji: tutaj


pliki/sikora_energy/partnerzy/Logo GALMET.JPG

pliki/sikora_energy/pompy/galmet EasyAir Basic 2GT.jpg

Pompa ciepła EasyAir Basic 2 GT

Pompa ta jest przeznaczona do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, wstawić ją można do każdego pomieszczenia. Podczas pracy urządzenia można wykorzystać jego dodatkową funkcję jaką jest osuszanie pomieszczenia, w którym się znajduje. Ponadto w okresie letnim pompa ciepła EasyAir pozwala na uzyskanie efektu chłodzenia. Dzięki aktywnemu odzyskowi ciepła woda może być podgrzewana do temp. 55 °C. Urządzenie charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej, które wynosi jedynie 2 kWh/dobę (zużycie dla trzyosobowej rodziny, przy średnim zapotrzebowaniu c.w.u. 40 l./osobę na dobę). Kompaktowa budowa ułatwia montaż zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach, ainstalacja pompy ciepła nie wymaga odwiertów, ani rozkopywania działki.Wartość współczynnika przyrostu mocy COP na poziomie 3,2 dla warunków A15W45. Pompa ciepła jest wyposażona w grzałkę elektryczną orazsterownik dotykowy, który m.in. posiada funkcję automatycznego przegrzewania zasobnika (antylegionella), funkcje ECO (tryb ekonomiczny podgrzania c.w.u.), funkcja PARTY (tryb ekspresowy podgrzania c.w.u.), oraz możliwość ustawienia stref czasowych ogrzewania c.w.u..Podgrzewacz c.w.u. zintegrowany z pompą ciepła  o poj. 200 l. posiada wężownicę spiralną(dodatkową wężownicę można wykorzystać do podłączenia np. kotła c.o.). Wymiary pompy 1500x670 mm.

 • Gruntowe pompy ciepła do C.O. oraz C.W.U.

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg


wpf5_7_10

 

WPF basic

Pompa WPF jest potężnym dostawcą energii użytkowej potrzebnej do ogrzania budynku i wody użytkowej. Urządzenie działa na bazie sprężarki SCROLL z wbudowaną pompą obiegową zbiornika buforowego i zasobnika c.w.u. zaworem przełączającym, grzałką elektryczną 8,8 kW jako dodatkowa dostępną mocą grzewczą. Grzałka umożliwia eksploatację w systemie biwalentnym monoenergetycznym i pozwala na osiąganie wysokich temperatur wody użytkowej. Pompa pracuje w systemach solanka-woda lub woda-woda. Realna temperatura zasilania +60°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): solanka: -5°C do +20°C, woda: +7°C do+20°C. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym. 

Główne cechy:

 • Zintegrowana automatyka zapewnia optymalną regulację systemu grzewczego i pełni funkcje zabezpieczające
 • Dostępne moce: 5, 7,10, 13 i 16 kW
 • Idealna do rozbudowanych systemów
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy R 410A
 • Kompaktowa obudowa z izolacją dźwiękową
 • Cicha w pracy


 Bardzo atrakcyjne ceny w pakietach w których skład wchodzą:

 • Pompa ciepła WPF basic, 

 • Zasobnik buforowy SBP 100 komfort;

 • Zasobnik c.w.u. SBB 300 WP basic;

 • Moduł zdalnego sterowania FE7;

 • Grupa pompowa dolnego źródła WPSB 308 E

 • Przyłącze elastyczne DN 32/0,5 (5 sztuk);

 • Uruchomienie.

Zakup pakietu premiowany nagrodą! AKCJA: Tablet do pakietu z pompą ciepła.

Więcej informacji pod telefonem bądź tutaj.


pliki/sikora_energy/partnerzy/logo-biawarnew.png

nibe f1245

 


NIBE F1145/ F1245

Pompy ciepła nowej generacji, zaprojektowanedo oszczędnego i ekologicznego
ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych. Model NIBE F1145 to pompa jednofunkcyjna,wymagająca podłączenia zewnętrznego zbiornika c.w.u. Natomiast NIBE F1245 to pompa dwufunkcyjna ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody o poj. 180 litrów. Obie jednostki wyposażono m.in. w grzałkę o mocy 9 kW oraz energooszczędne pompy obiegowe. Urządzenia mogą współpracować z każdym rodzajem niskotemperaturowej instalacji grzewczej, np. grzejnikami, konwektorami lub ogrzewaniem podłogowym.
Istnieje możliwość podłączenia do jednostki akcesoriów dodatkowych, jak np. moduł chłodzenia pasywnego, moduł wentylacyjny, grupa mieszania, grupa basenowa. Pompa ciepła pozwala efektywnie, ekonomicznie i bezpiecznie utrzymać komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń. Wszystkie informacje na temat statusu urządzenia, czasu pracy i odczytywanych temperatur dostępne są na kolorowym wyświetlaczu pompy ciepła.

Dostępne moce

 • F1245 (trójfazowe): 6, 8, 10, 12 kW
 • F1245 (jednofazowe): 5, 8, 12 kW
 • F1145 (trójfazowe): 6, 8, 10, 12, 15, 17 kW
 • F1145 (jednofazowe): 5, 8, 12 kW

Zintegrowany ogrzewacz wody 180 litrów:

 • F1245: tak
 • F1145: nie

Maksymalna temperatura zasilania: 65°C
Miękki start: tak
Wbudowana grzałka zanurzeniowa: tak (9 kW)
Wysokość/ Szerokość/Głębokość:
F1245: 1800/ 600/ 625 mm
F1145: 1500/ 600/ 625 mm