Polecamy

Sikora - Pokrycia dachowe

Partnerzy

 

Hewalex - Logo

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg

 

Easy Solar - logo

 

Watt

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/logo-biawarnew.png

 

Vaillant

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/buderus-logo.png

 

Banner

Panele fotowoltaiczne

Czym jest panel fotowoltaiczny?
pliki/sikora_energy/oferta/modul-fotowoltaiczny-spv210.jpg

Panel fotowoltaiczny(inaczej ogniwo słoneczne) to urządzenia które pozwala nam zamienić energię z promieniowania świetlnego bezpośrednio na prąd elektryczny. Urządzenia te mają sprawność na poziomie około 16%, przy założeniu że w dzień słoneczny do ziemi dociera około 1000 W/m² to możemy założyć że z jednego m² panela możemy uzyskać nawet 160W mocy. Średnia ilość energii jaka dociera do powierzchni ziemi w ciągu roku to 1100 kWh/m², czyli na każdym m² ogniwa zyskujemy 176kWh rocznie.

Do czego to wykorzystać?

Panele fotowoltaiczne stosuje się głównie tam gdzię jest zapotrzebowanie prąd i nie ma możliwości podłaczenia się do sieci energetycznej, czyli są to domki letniskowe, jachy, kempingi lub też w typowych gospodarstwach domowych czy firmach w celu zmniejszenia opłat za energię elektryczną. Kolejnych ciekawym zastosowaniem paneli fotowolaticznych są banery reklamowe, gdzie ogiwa te mogą posłużyć jako źródło zasilania do ich oświetlenia i to tylko niektóre z zastosowań ogwin słonecznych.

Co oprócz panela potrzebujemy aby mieć darmowy prąd?

pliki/sikora_energy/oferta/schemat_foto.jpgSam panel fotowoltaiczny wytwarza prąd stały o napięciu zazwyczaj kilkudziesięciu wolt, zazwyczaj prądem tym ładuje się zastawy akumulatorów poprzez regulator ładowania który ma za zadanie kontrolować proces ładowania akumulatorów, zabezpieczać je przed przeładowaniem oraz rozładowaniem. Następnie podłączami odbiorniki, może być nimi dowolne urządzenie stałoprądowe czyli wszelkiego rodzaju oświetlenie halogenowe bądź ledowe, lodówki turystyczne, różnego rodzaju ładowarki itp. Jeśli mamy zamiar korzystać z urządzeń wymagających prądu AC 220V to potrzebujemy przetwornicy która przetworzy nam prąd z akumulatorów na prąd identyczny jak ten w naszych kontaktach w domu. Każde z tych urządzeń można dostać u nas w firmie.

 

OFERTA FOTOWOLTAICZNA

1. Moduł fotowoltaiczny TEGREON 240 P

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpgProponujemy Państwu moduł fotowoltaiczny produkcji niemieckiej firmy STIEBEL ELTRON

z 12-letnią gwarancją


1.100 zł netto / szt.

Wysokiej klasy polikrystaliczny moduł fotowoltaiczny TEGREON 240P zbudowany z pojedynczych ogniw fotowoltaicznych połączonych szeregowo a następnie równolegle, służy do produkcji energii elektrycznej w wyniku zjawiska fotowoltaicznego. Ogniwo fotowoltaiczne to element półprzewodnikowy, w którym następuje przemiana 

pliki/sikora_energy/foto/Panel Tegreon 240 P.jpg(konwersja) energii promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego, czyli poprzez wykorzystanie półprzewodnikowego złącza typu p-n, w którym pod wpływem fotonów o energii większej, niż szerokość przerwy energetycznej półprzewodnika, elektrony przemieszczają się do obszaru n, a dziury do obszaru p. Takie przemieszczenie ładunków elektrycznych powoduje pojawienie się różnicy potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Moduł TEGREON 240P charakteryzuje się wysoką sprawnością STC – 97%.pliki/sikora_energy/foto/tegreon parametry techniczne.jpegModuły TEGREON 240P można łączyć szeregowo i równolegle w celu uzyskania projektowanego napięcia oraz mocy wyjściowej systemu.

Możliwość zastosowania w systemach: wolnostojących, podłączenia do sieci, back-up, hybrydowych.

 

pliki/sikora_energy/foto/tegreon - schemat.jpeg

 

2. Systemy fotowoltaiczne:

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg


Zestaw 1 kW - 12.500 zł brutto

- 6 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1.350 W

- Inwerter sieciowy Sunny Boy 1.700 W

- Materiały instalacyjne i montaż

 

Zestaw 2 kW - 19.800 zł brutto

- 9 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 2.160 W

- Inwerter sieciowy Danfoss DLX 2.000 W

- Materiały instalacyjne i montaż


Zestaw 3 kW - 26.950 zł brutto

- 13 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 3.120 W

- Inwerter sieciowy Danfoss DLX 2.900 W

- Materiały instalacyjne i montaż