Polecamy

Sikora - Pokrycia dachowe

Partnerzy

 

Hewalex - Logo

pliki/sikora_energy/partnerzy/stiebel logo.jpg

 

Easy Solar - logo

 

Watt

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/logo-biawarnew.png

 

Vaillant

 

pliki/sikora_energy/partnerzy/buderus-logo.png

 

Banner

Skorzystaj z dotacji 45%!

Informujemy, że od września 2010 do 2014 istnieje możliwość uzyskania 45% dotacji na instalacje solarne z kolektorami słonecznymi dla klientów indywidualnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Dotacje na kupno i montaż kolektorów słonecznych udzielane są na zasadach określonych w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Według programu, właściciele domków jednorodzinnych i Wspólnoty Mieszkaniowe mogą bezzwrotnie otrzymać do 45% wartości kredytu zaciągniętego na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Kredyty udzielane są przez Banki Spółdzielcze i Banki Ochrony Środowiska w całym kraju.

Firma Sikora Energy kompleksowo pomaga w realizacji całego przedsięwzięcia związanego z pozyskaniem dofinansowania na kolektory słoneczne, przygotowujemy wszelką potrzebną dokumentację wymaganą przez banki.
Jednocześnie informujemy, że środki są ograniczone i z powodu bardzo dużego zainteresowania dotacją mogą ulec stosunkowo szybkiemu wyczerpaniu.

Komu przysługuje dotacja?

W ramach programu o dotację mogą starać się osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania jednorodzinnym lub wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym, któremu służyć mają nabyte kolektory słoneczne. Do katalogu Beneficjantów począwszy od 17 stycznia 2011 wlicza się również odbiorców ciepła z miejskiej sieci cieplnej służącego jedynie dla potrzeb centralnego ogrzewania.

Dotacje nie przysługują odbiorcom korzystającym z miejskiej sieci cieplnej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

O dofinansowanie mogą ubiegać się również wspólnoty mieszkaniowe montujące kolektory słoneczne na własnych budynkach wielorodzinnych.